Номенклатурите в ИС „Бонус“ служат за улесняване работата с основните модули в програмата.Номенклатурите са основни – участват пряко в работата на програмата; и второстепенни – спомагат за правилната работа на основните номенклатури. Потребителят има възможност за разпечатване на всички номенклатури, използвайки бутон „Печат“ в съответната номенклатура.
Основни номенклатури:
- „Клиенти“ – записва клиентите в удобна за работа картотека.
- „Стоки“ – описва артикулите с име, код, баркод, задава техните мерки и категории.
Второстепенни номенклатури:
Картотека „Мерки“ – На фиг. 33 е показан екран „Мерки“. В този екран се описват мерките с техните наименования и означения. За да добавите нова мярка, натиснете бутон „Нов“ (означен със зелен +). По този начин ще влезете в режим на добавяне и след като сте попълнили данните в съответните полета с бутон „Запис“, може да се запише въведеното или с бутон „Отказ“ да се откаже. Редакцията (фиг. 34) и изтриването стават съответно с бутон „Редакция“(отваря записа за редактиране) и бутон „Изтриване“ (отваря се прозорец за потвърждение, който пита дали да бъде изтрит избрания запис и след потвърждение го изтрива).
Фиг. 33 Екран „Мерки“
Фиг. 34 Екран „Мерки“ – редакция
Картотека „Категории стоки“ – в екран „Категории стоки“ (фиг. 35) се описват категориите стоки по код и наименование. За да добавите нова категория натиснете бутон „Нов“ (означен със зелен +). Ще се появи празен ред в таблицата в двете колони, на който можете да запишете новите код и наименование на категорията. В редакция се влиза като се избере ред за редакция с мишката и се натисне бутон „Редакция“, или се щракне два пъти с левия бутон на мишката в избрания ред. При натискане на бутон „Изтриване“ програмата пита, дали да бъде изтрит избраният запис и след потвърждение го изтрива.
Фиг. 35 Екран „Категории стоки“
Картотека „Населени места“ – екран „Населни места“ (фиг. 36) описва населените места, с които се работи в програмата. Начинът на работа с номенклатурата е аналогичен на този в „Категории стоки;“.
Фиг. 36 Екран „Населени места“